فیلم

آیا باید همه‌ی عکس‌هایمان را روی فیلم بگیریم؟

این روزها شاهد افزایش بسیار زیاد عکاسانی هستیم که روی فیلم عکاسی می‌کنند. این خبر برای ما بسیار خوشحال کننده و امیدوارکنندست. اما نکته‌ای که وجود داره اینه که آیا با توجه به افزایش قیمت فیلم و فرایند دیجیتالیزه شدن عکس‌ها منطقیه که بدون دقت و تأمل و صرفا برای اینکه عکس‌ها روی فیلم ثبت شدن و چهره‌ی آنالوگ دارن، عکاسی صورت بگیره و از اون به عنوان عکس آنالوگ یاد بشه؟ یعنی عکس‌هایی با دقت کم و صرفا با نام عکس آنالوگ!

ما بر این عقیده‌ایم که عکاسی آنالوگ (با توجه به محدودیت‌های موجود در آن) بیشتر برای بالا بردن دقت در موضوع و کادر هستش و جای آزمون و خطا نیست. این فرایند باعث پیشرفت در عکاسی میشه و باعث میشه که در کنار کیفیت بالای خود عکس، از نظر محتوای تولیدی نیز در سطح ایده‌آلی قرار بگیره.

ما چندتا پیشنهاد داریم براتون که بهتره برای گرفتن عکس‌هاتون امتحانشون کنید.

عکاسی با موبایل

بهتره که برای تمرین بیشتر، عکاسی با موبایل رو هم امتحان کنید. برای تمرین کادر و پیدا کردن سلیقه و علاقتون، موبایل گزینه‌ی بسیار مناسبیه. چرا که نتایج عکس‌هاتون رو همون لحظه میتونید ببینید و سبک مورد علاقتون رو پیدا کنید و بعد سراغ عکاسی آنالوگ برید. امروزه درصد بالایی از گوشی‌های هوشمند از دوربین‌های با کیفیت و لنزهای چندگانه بهره میبرن و این خیلی میتونه کمکتون کنه.

عکاسی با دوربین دیجیتال

یکی دیگه از راه‌های پیشنهادی ما عکاسی با دوربین‌های دیجیتال است. برای متوجه شدن بهتر عمق میدان در لنزها و تفاوت سرعت‌های مختلف بهتره رو دوربین‌های دیجیتال متمرکز بشید. اگر تصمیمی برای عکاسی جدی ندارید و فقط قصد دارید با عکاسی از یک سری فرم‌های معمولی سبک خودتون رو پیدا کنید، ما عکاسی روی فیلم رو توصیه نمی‌کنیم.

البته در انتها این شمایید که تصمیم میگیرید چه دوربینی برای عکاسی انتخاب کنید ولی با توجه به کمبود فیلم و هزینه‌های تقریبا بالا توصیه می‌کنیم برای کارهای جدی‌تر و هدف‌دار سراغ عکاسی آنالوگ برید.

و در آخر مهم نیست که یه عکس خوب با چه دوربینی و به چه شکلی گرفته بشه، مهم هدف و دیدگاه پشت اون عکسه که به اون تصویر هویت و ارزش میده.

اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در twitter
توییتر

ارسال یک نظر