Artem_Cover

مجموعه پرتره Artem Nadyozhin

در این شماره از بخش معرفی قصد داریم مجموعه پرتره های عکاس اوکراینی Artem Nadyozhin با عنوان ” زیبایی کجاست” را به نمایش بگذاریم. آرتم با استفاده از دو دوربین ۳۵ میلی‌ متری و مدیوم فرمت به عکاسی این مجموعه پرداخته است. او با خلق تصاویر زنده و خلاقانه، به این بیمارستان سابق شوروی روح و نشاط بخشیده است. او در مورد این پروژه میگوید:

بر خلاف عوام که از انسان‌ها و داستان‌ها الهام می‌گیرند منبع الهام من مکان‌ها هستند. من دیوانه‌ی داخل و نمای ساختمان‌های نیمه‌خراب و متروکه و معماری شوروی هستم. این پروژه نیز ازین قاعده مستثنی نیست.

ARTEM NADYOZHIN (4)

این مرکز بالنئوگرافی را در صفحه اینستاگرام دوستم Roman کشف کردم. پنجره های سقف و گیاهان خشک شده اجزائی بودند که مرا مجذوب خود ساختند. آشنایی من با مدلم یعنی Alena و میک‌آپ آرتیست این پروژه Nina و به طور تصادفی و به یک باره اتفاق افتاد و خود این هیجان انگیزترین قسمت ماجراست. احساس می‌شود که کل تصویر در واقع حکایتی از آلیس در سرزمین ضد‌-عجایب هاست. نوعی آرایش چهره با آب نبات های روانگردان، نسبت‌های کج و معوج و رنگ‌ها این تاثیر را ایجاد‌ می‌کنند.

ARTEM NADYOZHIN (6)
ARTEM NADYOZHIN (7)

حسن ختام آن هم اعمال قرنطینه درست یک هفته بعد از عکاسی بود. که فضای منزوی و بسته‌ی بیمارستان شوروی هم دقیقا با این شرایط سخت و تاریک مطابقت داشت و هر عکسی که روی صفحه مانیتور بعد از اسکن مشاهده میکردم حال و روز این روز‌ها را برایم تداعی می‌کرد.

 

دوربین های مورد استفاده در این پروژه : Hasselblad 503CW و Canon EOS-3

فیلم های آنالوگ مورد استفاده در این پروژه : Kodak Portra 400 و Kodak High Speed Infrared تاریخ گذشته

 

عکاس مجموعه Artem Nadyozhin

مدل alain_ford@  |  استایلیست wild_styled@  |  میک‌آپ آرتیست _reamor@

 

شما را به دیدن ادامه مجموعه‌ی Artem Nadyozhin دعوت می‌کنیم.

اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در twitter
توییتر

ارسال یک نظر